Kuchyně NOBILIA

Vše je testováno


Nenecháváme nic náhodě.
Kvalita made in Germany – patrná v každé kuchyni nobilia.


Od příjmu zboží přes výrobu až po dodání – nobilia nainstalovala sofistikovaný řídicí systém pro všechny procesní kroky, aby byla zaručena vysoká kvalita každé kuchyně. Kromě testovacích stanic prochází každý den až 21 kompletních vybavených kuchyní auditem kvality. Kvalita, životní prostředí a energie jsou základem filozofie naší společnosti od samého počátku. Každá kuchyně nobilia splňuje přísné mezinárodní směrnice pro kvalitu, životní prostředí a energii.Zátěžový test pro kuchyně – důkaz kvality je ve zkušebně kontroly kvality.


Nábytek, komponenty a materiály musí prokázat, že jsou vhodné pro každodenní opotřebení prostřednictvím rozsáhlého testování v naší vlastní testovací laboratoři kontroly kvality. Opravdu, za 15 let opotřebení. Všechny použité materiály jsou testovány na tuto minimální životnost.
Strategie nulové chyby

V nové kolekci je povolen pouze nábytek, který prošel všemi kvalifikačními testy ve zkušebně nobilia. Testovací laboratoř kontroly kvality je tak důležitým stavebním kamenem strategie nulové chyby společnosti nobilia.

Zajištění kvality do nejmenšího detailu

Pravidelné produktové audity, audity na rampě (kontrola procesu vykládky) a kontroly vracení zásilek jsou důležitými součástmi našeho stálého zajišťování kvality. Kvalitní kruhová skupina a školení se zákazníky i workshopy pro obchodní partnery a spolupracující montážní firmy zajišťují nejvyšší kvalitu nobilia.
Ocenění a pečetě kvality.


Už na první pohled je kvalita nobilia vidět, cítit a zažít každý den. Naše ocenění od nezávislých zkušebních ústavů jsou toho důkazem.
Certifikovaný systém řízení

TÜV Rheinland / LGA InterCert pravidelně kontroluje a certifikuje náš systém managementu kvality podle ISO 9001, náš systém environmentálního managementu podle ISO 14001 a náš systém energetického managementu podle ISO 50001.

Norma ISO 9001 stanovuje standardy pro systém managementu jakosti s cílem uspokojit požadavky zákazníků a zajistit kvalitu výrobků. Tato pečeť představuje dobře navržené pracovní postupy, které jsme optimalizovali speciálně pro vývoj, výrobu a prodej kuchyní. Norma ISO 14001 pro systémy environmentálního managementu pomáhá zlepšovat environmentální výkonnost společnosti. Společnosti mohou neustále zlepšovat svou energetickou účinnost pomocí normy energetického managementu ISO 50001. Dodržováním normy energetického managementu ISO 50001 mohou společnosti neustále zlepšovat svou energetickou účinnost a snižovat své emise CO2.

Všechny tři certifikáty vydané TÜV Rheinland jsou celosvětově uznávanými standardy.

Rádi vám poskytneme naši politiku jakosti a životního prostředí, k vyžádání použijte náš kontaktní formulář.

Pečeť kvality GS pro testovanou bezpečnost

Tento certifikát uděluje LGA Nürnberg (Institut pro testování nábytku). LGA patří do skupiny TÜV Rheinland Group a je největším a nejvýznamnějším evropským institutem pro testování nábytku. Pečeť kvality GS pro testovanou bezpečnost je dobrovolná bezpečnostní pečeť, která má význam daleko za hranicemi Německa.

V oblasti spotřebitelů a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci poskytuje záruku, že požadavky na bezpečnost byly splněny a jsou pravidelně kontrolovány nezávislým institutem jako je LGA. Produktové certifikáty LGA pro nábytek, nábytkové díly, komponenty a doplňky představují způsob identifikace testované a monitorované kvality, bezpečnosti produktů, odolnosti, uživatelské přívětivosti a materiálové stability.

“Golden M“

DGM Deutsche Gütegemeinschaft Möbel - (německá pečeť kvality nábytku) testovala nobilia v souladu s RAL-GZ 430. Po tomto testu byla nobilia oceněna pečetí kvality RAL, "Zlaté M". To zajišťuje, že každá kuchyně opouštějící provoz splňuje dnešní očekávání a požadavky na kvalitu pro dlouhou životnost, stabilitu a zdravotní a ekologické aspekty.

"Nábytek vyrobený v Německu"

Od 1. srpna 2020 objevili koncoví spotřebitelé na trhu nový štítek, který jim poskytuje informace o kvalitě nábytku: „Nábytek vyrobený v Německu“ je značka zeměpisného původu v souladu s RAL-RG 0191, která označuje nábytek německé výroby, který splňuje ověřitelná, přesně definovaná kritéria. Tento certifikát vyžaduje doklad o tom, že návrh, montáž a testování kvality nábytku probíhá v Německu. Nobilia je, jako již často dříve, opět mezi prvními výrobci kuchyňského nábytku, kteří byli oceněni novým označením „Made in Germany“.

Blauer Engel (ekologická značka Modrý anděl)

V červenci 2012 byla naše společnost prvním výrobcem kuchyňského nábytku oceněným ekologickou značkou „Der Blaue Engel“ (modrý anděl). Tato značka německé spolkové agentury pro životní prostředí podporuje zájmy ochrany životního prostředí a zdraví a také ochranu spotřebitele. Produkty a služby, které se vyznačují, jsou – při komplexním pohledu – obzvláště šetrné k životnímu prostředí a zároveň splňují vysoké standardy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a také použitelnosti. „Blaue Engel“ (modrý anděl) byl udělen následujícím rozsahům: 253, 312, 317, 351, 371, 382, 406, 526, 545, 555, 566, 615, 648, 706, 97, 808 985.

TSCA Titel VI compliant / CARB2

K výrobě svého nábytku nobilia používá pouze odvozené dřevěné produkty, které splňují přísnou normu emisí formaldehydu U.S. EPA podle zákona TSCA Hlava VI zákona o kontrole toxických látek. Naše společnost tímto krokem naplňuje americké požadavky - platné od 1. června 2018 - na další snižování emisí formaldehydu z dřevařských výrobků. Maximální přípustné hodnoty z TSCA Tile VI odpovídají standardu CARB2 (California Air Resources Board)“ z Kalifornie. Nábytek je označen informací „TSCA Titel VI compliant“.

PEFC /04-31-1281

Od července 2009 je nobilia vůbec prvním výrobcem kuchyní certifikovaným v souladu s PEFC (Program pro podporu systémů certifikace lesů). Nobilia tak dokumentuje svou oddanost prostředí, ve kterém stojí za to žít, i zodpovědnost při nakládání s cennou surovinou dřevo. Vzhledem k tomu, že všechny zpracované produkty ze dřeva pocházejí z udržitelně obhospodařovaných lesů a kontrolovaných zdrojů. Certifikace lesů poskytuje záruku, že výrobky ze dřeva, které spotřebitelé nakupují, nepocházejí z pochybných zdrojů ani z nadměrného využívání, ale pocházejí z obhospodařovaných polopřirozených lesů.

Zažádáním o certifikaci PEFC prokazuje kuchyně nobilia zákazníkovi smysl pro odpovědnost za naše životní prostředí.

Pokud chcete požádat o náš certifikát PEFC, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Klimatická dohoda nábytkářského průmyslu

Ve společnosti nobilia klademe důraz na udržitelnost. Totéž platí pro téma emisí skleníkových plynů. Zde je prvořadé čelit odpovědnosti – spolu s ostatními výrobci –, kterou má tato generace vůči budoucím generacím a životnímu prostředí. V roce 2016 iniciovala DGM (Německá asociace kontroly kvality) „Klimatickou dohodu pro nábytkářský průmysl“ a nobilia je jejím etablovaným členem. Aby se CO2 stopa postupně snižovala a ideálně neutralizovala, je důležité, aby se nobilia ujala průkopnické role při zveřejňování tohoto tématu a zvyšování povědomí.

Emisní třída DGM (Německé sdružení pro kontrolu kvality)

Po splnění všech požadavků na udělení ceny byl kuchyňský nábytek nobilia oceněn nejvyšší emisní třídou A od Deutschen Gütegemeinschaft Möbel e.V. (Německý svaz kontroly kvality). Emisní štítek RAL informuje spotřebitele o emisích škodlivých látek a chrání je před zdravotními riziky.

Recyklační certifikát RKT

V Německu se účastníme systému vracení a recyklace RKT (Recycling Kontor Transportverpackungen). Zajišťujeme tak, že naše obaly jsou shromažďovány, shromažďovány a recyklovány v souladu se zákony o obalech.

GOGREEN certifikát

O veškerou expedici pošty a balíků se starají CO2 neutrální služby GOGREEN německé pošty a DHL. Tím nobilia kompenzuje emise CO2 vznikající během přepravy. Ofset je certifikován prostřednictvím nezávislé certifikační společnosti (Societé Général de Surveillance, SGS) podle ISO 14064.